Weather Forecast

Close
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email

Northwoods League

Monday, July 7

Mankato 4, Alexandria 3

Eau Claire 8, Brainerd 3

Duluth 4, Madison 1

St. Cloud 6, Battle Creek 3

Advertisement

Wisconsin 11, Waterloo 4

Sunday, July 6

Alexandria 5, Brainerd 4

La Crosse 9, Battle Creek 2

Waterloo 3, Thunder Bay 2

Amateur Baseball

Sunday, July 6

Dumont Saints 12, Morris Eagles 2

Friday, July 4

Morris Eagles 3, Benson Chiefs 2

Legion Baseball

Monday, July 7

Chokio 13, Morris 3

Monday, June 30

Wheaton 7, Morris 3

Sunday, June 29

Forest Lake 5, Morris 3

Detroit Lakes 13, Morris 1

Saturday, June 28

Northville 11, Morris 10

Aberdeen 10, Morris 9

Friday, June 27

Morris 10, Milbank 5

VFW Baseball

Tuesday, July 1

Morris 12, Starbuck 8

Babe Ruth Baseball

Tuesday, July 1

Orange 6, Black 3

Monday, June 30

Black 18, Gray 10

Gray 11, Black 4

Red 20, Green 2

Orange 4, Red 2

Little League Baseball

TOURNAMENT RESULTS

Monday, July 7

Tigers 13, Angels 1

Yankees 7, Pirates 6

White Sox 8, Mets 4

Royals 5, Orioles 0

Tuesday, July 1

Angels 6, Cardinals 1

Yankees 11, Twins 0

White Sox 4, Cubs 0

Orioles 12, Red Sox 6

Elementary Softball

Thursday, June 26

Bank of the West 11, Engebretson 9

Otter Tail 11, Sand & Gravel 7

Ag Country 11, Dairy Queen 4

Engebretson 13, Dairy Queen 7

Wednesday, June 25

Ag Country 2, Sand & Gravel 1

Bank of the West 10, Sand & Gravel 9

Engebretson 10, Otter Tail 9

Engebretson 12, Dairy Queen 4

18U Softball

TOURNAMENT

Tuesday, July 15

#4 Minnewaska vs #5 Willmar

#2 Morris vs #7 C-G-B

#3 Benson/Hancock vs #6 Dawson

#1 Alexandria vs Minnewaska/Willmar

Semifinal

Championship

Third Place

14U Softball

TOURNAMENT

Tuesday, July 15

#1 Minnewaska vs #4 Dawson

#3 Benson/Hancock vs #2 Morris

Championship

Third Place

RFC Girls' Basketball

B-Squad TOURNAMENT

Monday, July 7

#8 LQPV vs #9 C-G-B

#1 Hancock vs LQPV or C-G-B

#2 WCA vs #7 Benson Nine

#3 Morris Orange vs #6 Minnewaska

#4 Benson Ten vs #5 Morris Black

Monday, July 14

Semifinals

Championship

Junior High TOURNAMENT

Monday, July 7

#4 Morris Black vs #5 Benson

#2 Hancock vs #7 WCA

#3 LQPV vs #6 Morris Orange

#1 Minnewaska vs Morris Black or Benson

Monday, July 14

Hancock/WCA vs LQPV/Morris Orange

Championship

RFC Volleyball

Varsity TOURNAMENT

Thursday, July 10

#4 Morris vs #5 Ortonville Juniors

#2 Hancock vs #7 Ortonville Seniors

#3 Chokio-Alberta vs #6 C-G-B

Winner Morris/Ortonville Jrs vs #1 Montevideo

Thursday, July 17

Hancock/Ortonville Srs vs C-A/C-G-B

Championship

B-Squad TOURNAMENT

Thursday, July 10

#1 Morris vs #4 C-G-B

#2 Chokio-Alberta vs #3 Hancock

Thursday, July 17

Championship

RFC Boys' Basketball

B-Squad TOURNAMENT

Wednesday, July 9

#8 Hancock vs #9 Ortonville

#1 Chokio-Alberta vs Hancock or Ortonville

#2 Morris Black vs #7 Minnewaska Nine

#3 Minnewaska Ten vs #6 Benson One

#4 Morris Orange vs #5 Benson Two

Wednesday, July 16

Semifinals & Championship

JR High TOURNAMENT

Wednesday, July 9

#3 WCA vs #6 Minnewaska

#4 Benson Two vs #5 Chokio-Alberta

Wednesday, July 16

Semifinals & Championship

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness