Weather Forecast

Close
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email

Wrestling

Saturday, December 20

BIG BEAR TOURNEY:

Final Results

1. Thief River Falls/Goodridge 212.0; 2. Hutchinson 186.0; 3. Crookston 172.0; 4. Deer River 158.5; 5. Hibbing 154.0; 6. Badger/Greenbush-Middle River 147.5; 7. Fergus Falls 131.0; 8. Little Falls 119.5; 9. Brainerd/Pillager 118.0; 10. Dilworth-Glyndon-Felton 114.5; 11. New York Mills 109.5; 12. Roseau 105.5; 13. Aitkin 95.5; 14. Pequot Lakes/Pine River-Backus 94.5; 15. Detroit Lakes 93.0; 16. Wadena-Deer Creek 87.5; 17. Fosston/Bagley 86.0; 18. Park Rapids Area 73.5; 19. West Central Area 68.5; 20. East Grand Forks/Sacred Heart 63.0; 21. Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 53.5; 22. Moorhead 50.0; 23. United North Central 49.0; 24. Crosby Ironton 47.0; 25. Blackduck/Cass Lake-Bena/Indus 44.0; 26. Fertile-Beltrami 38.0; 27. Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta 36.0; 28. Virginia/Mountain Iron-Buhl 35.0; 29. Barnesville 26.0; 30. Lake Park-Audubon 20.0; 31. Nashwauk-Keewatin/Greenway 17.0; 32. Red Lake County Central 14.0; 33. Marshall County West 7.0

Advertisement

Friday, December 19

CANBY QUAD:

Canby 63, Ortonville 9

Canby 45, T-M-B 25

T-M-B 78, Ortonville 5

T-M-B 51, Montevideo 19

Montevideo 51, Ortonville 27

Canby 38, Montevideo 28

SAUK CENTRE TRI:

A-C-GC 60, Osakis 12

A-C-GC 64, Sauk Centre 6

Sauk Centre 41, Osakis 33

Thursday, December 18

YME 40, Marshall 18

Milaca 31, NL-Spicer 29

WACONIA TRIANGULAR

BOLD 40, Watertown-M 17

BOLD 42, Waconia 26

LQPV/D-B TRIANGULAR

Adrian 31, LQPV/D-B 22

Adrian 60, Montevideo 9

LQPV/D-B 69, Montevideo 9

KIMBALL TRIANGULAR

Browerville/EV-W 49, B-B-E 24

Kimball 37, B-B-E 24

Tuesday, December 16

Benson 57, Morris/H/C-A 11

BOLD 36, Paynesville 31

K-M-S 56, MACCRAY 15

A-C-GC QUAD

EV-Watkins 45, B-B-E 18

B-B-E 45, RCW 36

A-C-GC 42, EV-Watkins 15

A-C-GC 57, RCW 18

Girls' Basketball

Monday, December 22

Sauk Centre 68, B-B-E 51

Dawson-Boyd 67, CMCS 58

Lakeview 58, RCW 52

Parkers Prairie 61, Osakis 56

Perham 69, Breckenridge 25

B-E 70, B-H 59

Friday, December 19

Benson 79, Wheaton/H-N 70

LP-GE 69, Melrose 43

NL-Spicer 52, Hutchinson 41

SC Apollo 57, Alexandria 51

WCA 59, Breckenridge 39

Brandon-E 65, C-G-B 50

B-B-E 84, Rockford 66

Fergus Falls 79, SR-Rice 28

Thursday, December 18

Morris/C-A 79, LQPV 58

Montevideo 63, BOLD 36

A-C-GC 76, Paynesville 45

Benson 56, Minnewaska 47

NL-Spicer 65, SC Cathedral 46

K-M-S 79, CMCS 64

Dawson-Boyd 52, RCW 34

Hancock 47, Underwood 38

Tuesday, December 16

Morris/C-A 61, Osakis 45

CMCS 65, BOLD 29

YME 69, RCW 67

Hutchinson 59, A-C-GC 50

NL-Spicer 46, Albany 36

Zimmerman 48, Milaca 44 OT

Upsala 50, LP-GE 47

Sauk Centre 61, SC Cathedral 30

B-E 72, Melrose 36

Willmar 70, Alexandria 58

Fergus 45, Sartell-St Stephen 44

Breckenridge 57, Ulen-H 32

B-B-E 61, Pierz 55

Dawson-Boyd 58, MACCRAY 55

WCA 66, Barnesville 40

Hancock 69, Wheaton/H-N 35

Boys' Swimming

Saturday, December 13

FERGUS FALLS INVITE:

(1) Fergus Falls - 460; (2) Fargo South - 394; (3) Perham/New York Mills - 241; (4) Thief River Falls - 241; (5) Detroit Lakes - 196; (6) Park Rapids Area - 125; (7) Morris Area/Minnewaska Area - 103

Friday, December 12

Brainerd 104, Willmar 74

Boys' Basketball

Monday, December 22

Ortonville 81, LQPV 71

Minneota 59, YME 26

Dawson-Boyd 70, RCW 54

MACCRAY 73, Lakeview 27

EV-Watkins 53, Litchfield 44

Willmar 59, Alexandria 31

Saturday, December 20

Rush City 58, Holdingford 53

Friday, December 19

Paynesville 70, Benson 65

Minnewaska 65, BOLD 60

Mora 67, Melrose 40

NL-Spicer 76, SC Cathedral 71

Albany 94, Milaca 79

Foley 72, Sauk Centre 57

LP-GE 74, Norwood -YA 66

MACCRAY 70, Hancock 55

Osakis 61, Ashby 49

C-G-B 67, Wyndmere 37

Crosby-I 83, Staples-M 76

Dawson-Boyd 52, Canby 45

Thursday, December 18

Morris Area 62, Ortonville 52

Willmar 62, Brainerd 45

SC Apollo 74, Fergus Falls 38

SR-Rice 72, Alexandria 59

K-M-S 94, Lincoln HI 69

B-B-E 62, Dawson-Boyd 46

Breckenridge 73, WCA 60

Tuesday, December 16

Morris Area 82, Montevideo 76

A-C-GC 71, Minnewaska 59

Paynesville 63, YME 32

NL-Spicer 100, Milaca 70

Melrose 56, LP-GE 50

Foley 65, Albany 60

SC Cathedral 70, Sauk Centre 58

Staples-M 86, Detroit Lakes 64

Willmar 78, New Ulm 61

Breckenridge 77, Ulen-H 23

Dawson-Boyd 73, Lakeview 54

MACCRAY 79, CMCS 48

Osakis 63, Eagle Valley 55

C-G-B 74, B-E 60

K-M-S 84, RCW 72

WCA 53, Barnesville 41

Hancock 85, Ashby 49

Women's

Swimming & Diving

Friday, December 12

Concordia 145, UM-Morris 83

Boys' Hockey

Monday, December 22

Willmar 8, Marshall 2

Friday, December 19

Alexandria 7, SC Apollo 1

Bemidji 4, Fergus Falls 2

Little Falls 9, SR-Rice 3

Park Rapids/M/N 6, Wadena-DC 2

Thursday, December 18

Monticello 6, River Lakes 4

Tuesday, December 16

Morris Benson 7, Sleepy Eye 1

Alexandria 5, Willmar 0

Sauk Rapides-R 5, Fergus 4

River Lakes 4, SC Apollo 1

SC Tech 5, Brainerd 1

Wadena-DC 7, Prairie Centre 2

Detroit Lakes 3, Park Rapids/M/N 2

Little Falls 4, Sartell-Stephen 3

Girls' Hockey

Monday, December 22

Breck 7, Alexandria 1

N Wright C 6, River Lakes 2

Friday, December 19

Brainerd/LF 7, Willmar 0

River Lakes 4, Fergus Falls 3

Thursday, December 18

Sartell/SR 6, Morris Benson 4

Tuesday, December 16

Alexandria 7, WIllmar 3

SC Icebreakers 2, River Lakes 0

Brainerd/LF 7, SC Tech 0

Marshall 1, Litchfield/D-C 0

New Ulm 8, Luverne 2

N Wright County 4, Sartell/SR 0

Park Rapids/M/N 1, Detroit Lakes 0

Gymnastics

Thursday, December 18

NL-Spicer 129.9, LP-GE 110.25

Willmar 141, Sartell 139.975

UMAC Men's Basketball

Thursday, December 18

Concordia 88, Northwestern 84

Dakota Wesleyan 94, Presentation 69

UMAC Women's Basketball

Saturday, December 20

U of Mary 117, Crown 49

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness