Weather Forecast

Close
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email

Wrestling

Monday, January 26

Mora 33, NL-Spicer 24

Saturday, January 24

Howard Lake-W-W Quad:

A-C-GC 49, HL-W-W 15

Advertisement

Medford 51, Rockford 15

A-C-GC 31, Medford 30

Rockford 44, HL-W-W 27

A-C-GC 58, Rockford 14

Medford 48, HL-W-W 18

LUVERNE INVITE:

Wabasso 54, Montevideo 14

Montevideo 37, Luverne 30

Sheldon 45, Montevideo 33

Brandon Valley 48, Montevideo 30

Friday, January 23

Osakis quadrangular:

Minnewaska Area 44, Osakis 30

Minnewaska 58, Norwood-YA 23

ROCORI 34, Minnewaska Area 33

ROCORI 37, Osakis 36

ROCORI 58, Norwood-YA 16

Osakis 48, Norwood-YA 22

NL-Spicer Tourney:

1. New London-Spicer 200; 2. Canby 194.5; 3. Eden Valley-Watkins 167; 4. Litchfield 148; 5. Kimball 136; 6. Belgrade-Brooten-Elrosa 101.5

Thursday, January 22

Morris/H/C-A 42, Ortonville 33

A-C-GC 31, BOLD 26

ROCORI 36, Albany 29

Paynesville 46, HL-W-W 16

YME TRIANGULAR

YME 33, Red Rock/W-WG 21

YME 35, LQPV/D-B 30

LQPV/D-B 44, Red Rock/W-WG 26

MORA DOUBLE DUAL

Mora 59, LP-GE 15

Foley 49, Mora 7

Tuesday, January 20

Willmar 51, Sartell 18

NL-Spicer 51, LP-GE 18

Holdingford 40, B-B-E 27

MINNEWASKA TRIANGULAR

Minnewaska 42, Montevideo 37

Paynesville 69, Montevideo 7

Paynesville 36, Minnewaska 20

BENSON TRIANGULAR

A-C-GC 45, Benson 29

YME 34, A-C-GC 29

YME 36, Benson 24

RCW TRIANGULAR

RCW 51, Ortonville 30

K-M-S 69, Ortonville 3

K-M-S 50, RCW 12

BOLD QUADRANGULAR

BOLD 40, Glencoe-SL 12

BOLD 44, Marshall 21

BOLD 41, River Valley 23

River Valley 52, Glencoe-SL 27

River Valley 39, Marshall 36

Marshall 42, Glencoe-SL 30

Girls' Basketball

Monday, January 26

A-C-GC 50, B-B-E 36

Sauk Centre 57, Holdingford 39

Willmar 68, ROCORI 40

Saturday, January 24

Benson 69, Dawson-Boyd 51

EV-Watkins 73, Albany 60

Princeton 62, Milaca 25

Wahpeton 52, Breckenridge 41

Fairmont 49, MACCRAY 38

Hancock 69, Minneota 54

Wheaton/H-N 56, Hillcrest 39

Friday, January 23

Minnewaska 51, Osakis 43

Sauk Centre 51, Melrose 33

LP-GE 68, Browerville 36

Aitkin 61, Mora 47

Perham 58, Breckenridge 30

Staples-Motley 53, Pillager 45

Brainerd 67, Alexandria 66

Willmar 62, SR-Rice 24

Little Falls 50, Fergus Falls 47

Wheaton/H-N 58, Rosholt 48

Thursday, January 22

Morris/C-A 64, BOLD 37

Minnewaska 68, LQPV 54

YME 53, Benson 51

A-C-GC 59, Montevideo 49

NL-Spicer 67, Mora 43

SC Cathedral 55, Milaca 44

Albany 67, LP-GE 54

WCA 61, D-G-F 56

Osakis 76, St John's Prep 17

Staples-Motley 54, Frazee 42

Moorhead 68, Fergus Falls 44

Ashby 66, Parkers Prairie 62

B-B-E 55, Pierz 52

B-E 61, Rothsay 26

C-G-B 61, Hillcrest 44

K-M-S 56, RCW 45

MACCRAY 64, CMCS 59

Lakeview 59, Dawson-Boyd 53

Tuesday, January 20

YME 55, Montevideo 49

A-C-GC 67, LQPV 63

Benson 56, Ortonville 52

NL-Spicer 45, Sauk Centre 35

Albany 83, SC Cathedral 55

Foley 44, Milaca 40

Mora 60, Melrose 53

Osakis 61, Pierz 46

WCA 55, Ashby 41

Willmar 53, Fergus Falls 44

Little Falls 72, Alexandria 69

B-B-E 60, K-M-S 51

B-E 48, Underwood 41

Hancock 73, CMCS 42

Boys' Basketball

Monday, January 26

NL-Spicer 91, A-C-GC 59

Minnewaska 74, LP-GE 65

Paynesville 48, EV-Watkins 39

YME 52, Lakeview 50

BOLD 87, CMCS 77

Braham 76, Foley 72 (OT)

Marshall 78, WIllmar 74 (OT)

C-G-B 56, Hillcrest 52

Saturday, January 24

Morris Area 81, WCA 68

Windom Area 47, Montevideo 46

Litchfield 54, Melrose 52

Fergus Falls 48, Thief River 47

Hillcrest 42, Wheaton/H-N 35

MACCRAY 84, Fairmont 63

Friday, January 23

Albany 68, SC Cathedral 5

Mora 47, LP-GE 32

Sauk Centre 65, Milaca 56

Breckenridge 85, Staples-Motley 84

Ashby 72, B-E 48

Underwood 55, Parkers Prairie 53

B-B-E 59, EV-Watkins 46

Thursday, January 22

Albany 47, Osakis 43

Melrose 63, Paynesville 57

Breckenridge 58, Lake Park-A 51

Staples-Motley 86, Pierz 77

D-G-F 61, WCA 53

Little Falls 55, Alexandria 43

Willmar 83, Fergus Falls 67

Park Christian 69, Wheaton/H-N 59

B-B-E 87, Hancock 73

Tuesday, January 20

A-C-GC 63, Morris 55

Milbank 42, LQPV 27

Albany 48, Sauk Centre 43

Mora 74, Pine City 50

Osakis 54, Royalton 49

Staples-Motley 70, Perham 46

Buffalo 65, Alexandria 51

Moorhead 66, Fergus Falls 64

Eagle Valley 60, Parkers Prairie 40

Hillcrest 56, B-E 49

MACCRAY 71, Dawson-Boyd 33

T-M-B 60, R-T-R 51

K-M-S 67, Lakeview 49

B-B-E 76, Holdingford 43

Wheaton/H-N 66, Underwood 50

Ortonville 62, C-G-B 61 (OT)

Hancock 76, C-A 58

Boys' Hockey

Monday, January 26

Windom 4, Fairmont 3

Saturday, January 24

MBA 8, Worthington 0

Willmar 2, Hutchinson 1

Litchfield 5, Waconia 2

Luverne 5, Redwood Valley 2

Marshall 6, Wadena-DC 3

SR-Rice 3, Proctor 1

Lake of Woods 4, Detroit Lakes 2

Friday, January 23

Brainerd 5, SC Apollo 0

Faribault 3, Wadena-DC 2

Prairie Centre 4, Minneapolis E 2

Sartell-SS 6, Fergus Falls 2

Willmar 4, Sauk Rapids 1

Thursday, January 22

Litchfield/D-C 9, MBA 1

Little Falls 1, Alexandria 0

Luverne 8, Sleepy Eye 0

Northern Lakes 6, Detroit Lakes 3

River Lakes 8, Mora 2

Tuesday, January 20

MBA 9, Sleepy Eye 0

Little Falls 8, Willmar 1

Mound-W 8, Litchfield/D-C 1

Alexandria 10, River Lakes 1

Crookston 9, Detroit Lakes 4

Monticello 3, SC Apollo 3 (OT)

Northern Lakes 3, Park Rapids/M/N 3

Providence 3, Prairie Centre 1

SC Tech 3, Fergus Falls 2

Wadena-DC 12, Walker 0

Gymnastics

Thursday, January 22

NL-Spicer 135.9, Benson/K-M-S 127

Willmar 142.9, Alexandria 116.35

Tuesday, January 20

Melrose 142, Benson/K-M-S 126.45

1. Willmar 138.65; 2. NL-Spicer 134.475; 3. Little Falls 131.15

Boys' Swimming

Thursday, January 22

Montevideo 98, Morris 59

Willmar 99, SC Tech 85

Fergus Falls 102, SR-Rice 84

Tuesday, January 20

Willmar 100, Alexandria 85

Girls' Hockey

Saturday, January 24

MBA 7, Worthington 1

Fergus Falls 3, Alexandria 1

SC Icebreakers 3, Buffalo 0

Moose Lake 4, LP-GE/W-DC 1

Detroit Lakes 6, Pequot Lakes 3

Dodge County 4, Windom 0

Luverne 10, Redwood Valley 1

E Grand Forks 8, Park Rapids/M/N 0

Friday, January 23

Fergus Falls 3, Sartell/SR 2

Orono 7, Litchfield/D-C 1

SC Icebreakers 2, Brainerd/LF 1

Thursday, January 22

MBA 2, Marshall 0

Alexandria 5, Brainerd/LF 4 (OT)

Detroit Lakes 5, LP-GE/W-DC 1

SC Tech 5, River Lakes 1

Windom 6, Luverne 4

Willmar 7, St. Peter 3

Tuesday, January 20

MBA 6, Prairie Centre 1

River Lakes 3, Alexandria 2

Brainerd/LF 3, Sartell/SR 3 (OT)

Crookston 9, Detroit Lakes 0

East Range 2, Park Rapids/M/N 1

Fergus Falls 5, SC Tech 2

Marshall 1, Windom 0

UMAC Men's Basketball

Saturday, January 24

Northwestern 66, UM-Morris 53

St. Scholastica 93, Bethany 83

Martin Luther 62, Northland 42

Presentation 80, Crown 41

Friday, January 23

UM-Morris 94, Crown 41

Northwestern 80, Presentation 66

Martin Luther 74, St. Scholastica 66

Northland 81, Bethany 77

Tuesday, January 20

UM-Morris 62, North Central 61

UMAC Women's Basketball

Saturday, January 24

UM-Morris 72, Northwestern 61

St. Scholastica 61, Bethany 60

Northland 64, Martin Luther 44

Presentation 75, Crown 41

Friday, January 23

UM-Morris 84, Crown 41

Northwestern 68, Presentation 50

Martin Luther 73, St. Scholastica 41

Northland 81, Bethany 71

Advertisement
Advertisement
Advertisement