Weather Forecast

Close
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email

Wrestling

Thursday, February 12

Alexandria 34, Little Falls 26

Border West 38, Osakis 21

Fergus Falls 34, SC Tech 30

Advertisement

K-M-S 48, Benson 28

SC Apollo 53, Willmar 10

B-B-E QUADRANGULAR

B-B-E 34, Sauk Centre 33

B-B-E 43, Parkers Prairie 31

Paynesville 52, B-B-E 20

Paynesville 64, Parkers Prairie 15

Sauk Centre 37, Paynesville 24

Sauk Centre 57, Parkers Prairie 15

PIPESTONE TRIANGULAR

Minneota 32, YME 26

YME 47, Pipestone Area 23

Tuesday, February 10

MACCRAY 38, Montevideo 35

B-B-E 48, Melrose 27

Benson 66, Ortonville 12

Wabasso 34, YME 32

Alexandria 30, Fergus Falls 27

Saturday, February 7

BIG OLE TOURNAMENT:

1. Kerkhoven-Murdock-Sunburg 240.5; 2. Alexandria 200.5; 3. Minnewaska Area 134; 4. Wadena-Deer Creek 106; 5. Rocori 101; 6. Frazee 95; 7. Moorhead 80.5; 8. Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta 65.5

PAYNESVILLE TOURNAMENT:

BOLD 35, Litchfield 25

Buffalo 34, Paynesville Area 28

Perham 53, Sauk Centre 16

Watertown-ML 31, Canby 30

Second round

BOLD 44, Watertown-ML 21

Canby 35, Paynesville Area 28

Perham 38, Buffalo 16

Sauk Centre 32, Litchfield 29

Third round

Canby 33, Buffalo 29

Litchfield 34, Paynesville Area 33

Perham 39, BOLD 12

Watertown-ML 45, Sauk Centre 21

Friday, February 6

MONTEVIDEO TRIANGULAR:

Minneota 49, Montevideo 18

Minneota 59, Willmar 11

Willmar 39, Montevideo 37

Girls' Basketball

Thursday, February 12

Morris/C-A 59, YME 48

A-C-GC 78, BOLD 24

Benson 61, Montevideo 50

LQPV 81, Paynesville 57

LP-GE 61, Foley 52

Sauk Centre 58, Milaca 42

Mora 58, Albany 48

NL-Spicer 61, Melrose 28

Pelican Rapids 54, Breckenridge 27

Perham 55, WCA 52

Alexandria 41, ROCORI 29

B-B-E 61, Hancock 54

Brainerd 47, Fergus Falls 33

K-M-S 83, Ortonville 55

Underwood 32, Wheaton/H-N 27

Willmar 60, Little Falls 38

Tuesday, February 10

Minnewaska 66, Morris/C-A 57

New Ulm 67, BOLD 50

NL-Spicer 67, Montevideo 42

LP-GE 47, Staples-Motley 44

Mora 56, Foley 53

Osakis 53, Eagle Valley 3

Alexandria 61, Sartell-SS 51

Fergus Falls 60, Detroit Lakes 45

Hancock 77, C-G-B 47

Wheaton/H-N 58, Ortonville 56

Monday, February 9

Redwood Valley 61, YME 47

RCW 50, BOLD 34

C-G-B 53, LQPV 52

Sauk Centre 57, A-C-GC 33

Willmar 58, Marshall 46

Hancock 67, Ashby 38

Saturday, February 7

West Central Area 63, Osakis 44

B-E 62, Wheaton/H-N 42

Friday, February 6

LQPV 44, Morris/C-A 43

Minnewaska 62, Benson 50

NL-Spicer 86, SC Cathedral 38

West Central 60, Breckenridge 28

Alexandria 72, SC Apollo 44

Fergus Falls 53, SR-Rice 39

Boys' Basketball

Thursday, February 12

BOLD 57, Paynesville 56

Benson 62, Montevideo 57

Albany 57, Melrose 42

Mora 64, Rush City 45

Osakis 63, Upsala 59

B-B-E 78, Holdingford 51

C-G-B 87, Chokio-Alberta 74

MACCRAY 91, K-M-S 64

Ortonville 62, Wheaton/H-N 25

Tuesday, February 10

Paynesville 80, A-C-GC 66

BOLD 55, Minnewaska 48

LQPV 73, YME 49

MACCRAY 63, Montevideo 51

K-M-S 80, Benson 63

Sauk Centre 68, Foley 44

Albany 72, Milaca 43

Melrose 53, Mora 50

NL-Spicer 65, SC Cathedral 42

B-B-E 70, Osakis 54

Breckenridge 62, WCA 45

Ashby 58, Hillcrest 50

B-E 59, Battle Lake 52

Fergus Falls 70, Sartell-SS 62

Ortonville 61, Dawson-Boyd 51

Parkers Prairie 70, Browerville 65

Sisseton 66, C-G-B 49

Willmar 70, Alexandria 61

Monday, February 9

LQPV 44, Canby 36

EV-Watkins 74, A-C-GC 60

K-M-S 76, BL-H 68

C-G-B 67, Summit 51

Saturday, February 7

Morris Area 62, Benson 49

Montevideo 61, Willmar 59

LP-GE 77, D-G-F 74

NL-Spicer 68, Minnewaska 64

Breckenridge 54, Wahpeton 53

Wheaton/H-N 76, B-E 32

Boys' Hockey

Thursday, February 12

Brainerd 5, SR-Rice 4

Little Falls 4, Prairie Centre 0

Luverne 7, Mankato E 6

New Ulm 3, Litchfield/D-C 1

Redwood Valley 3, Waconia 1

SC Tech 2, Moorhead 2 (OT)

Wadena/DC 7, Northern Lakes 1

Windom 7, Fairmont 3

Tuesday, February 10

Luverne 5, MBA 4

Alexandria 5, SR-Rice 0

Detroit Lakes 8, Bagley/F/C-G 0

Little Falls 10, SC Tech 2

Marshall 9, Sleepy Eye/SM/S 1

Moorhead 4, Brainerd 0

Sartell-SS 5, River Lakes 1

Willmar 4, SC Apollo 2

Delano/R 3, Litchfield/D-C 2

Saturday, February 7

Bagley/F/C-G 7, Wahpeton 0

Brainerd 12, River Lakes 3

Litchfield/D-C 7, Prairie Centre 1

Little Falls 10, Detroit Lakes 0

Minneapolis E 6, Windom 4

New Ulm 3, Sartell-SS 1

Princeton 8, SR-Rice 5

Roseau 3, SC Tech 3 (OT)

SC Apollo 4, Wadena-DC 3 (OT)

Friday, February 6

Alexandria 3, Brainerd 0

Bemidji 8, River Lakes 1

SC Tech 6, SR-Rice 2

Willmar 2, Fergus Falls 0

Gymnastics

Tuesday, February 10

Willmar 140, Benson/K-M-S 114

Girls' Hockey

Thursday, February 12

Alexandria 10, Pequot Lakes 0

SECTION 2A

New Prague 8, Litchfield/D-C 0

Willmar 5, L-H/SP/Montgomery 1

Hutchinson 10, Mankato E 1

SECTION 8A

Roseau 10, Park Rapids/M/N 0

Crookston 10, Lake of Woods 1

E Grand Forks 8, Thief River 1

SECTION 8AA

Sartell/SR 4, SC Tech 3 (OT)

Tuesday, February 10

Fergus Falls 5, Brainerd/LF 2

Monday, February 9

SECTION 3AA

Windom 3, Waseca 2

Saturday, February 7

E Grand Forks 6, LP-GE/W-DC 0

Friday, February 6

C-I/Mora 3, Litchfield/D-C 0

Sartell/SR 2, Alexandria 1 (OT)

UMAC Men's Basketball

Saturday, February 7

UM-Morris 73, Northland 63

Northwestern 61, Martin Luther 57

Bethany 56, Crown 46

St. Scholastica 58, Presentation 45

Friday, February 6

St. Scholastica 52, UM-Morris 44

Presentation 78, Northland 73

Martin Luther 85, Crown 60

Bethany 83, Northwestern 78 (OT)

UMAC Women's Basketball

Saturday, February 7

Northland 64, UM-Morris 53

Northwestern 70, Martin Luther 62

Bethany 93, Crown 57

Presentation 71, St. Scholastica 50

Friday, February 6

UM-Morris 53, St. Scholastica 49

Northland 66, Presentation 58

Martin Luther 77, Crown 38

Northwestern 68, Bethany 64

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness