Weather Forecast

Close
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Morris,Minnesota 56267 http://www.morrissuntribune.com/sites/all/themes/morrissuntribune_theme/images/social_default_image.png
Morris Sun Tribune
320-589-4357 customer support
Scores, Standings, & Schedules
Morris Minnesota 607 Pacific Avenue 56267

Amateur Baseball

Sunday, June 14

Benson 8, Canby 1

Clinton 9, Ortonville 3

Rosen 5, Madison 3

Appleton 3, Dumont 2

Advertisement
Advertisement

Willmar 7, Starbuck 6

Saturday, June 13

Ortonville 17, Canby 5 (8)

Ortonville 14, Appleton 4 (7)

Raymond 11, Rosen 0

Friday, June 12

Dumont 15, Chokio 3

Benson 8, Rosen 7

Wednesday, June 10

Morris 4, Starbuck 0

Madison 8, Canby 4

Sunday, June 7

Midway 5, Morris 0

Rosen 13, Appleton 3 (7)

Wheaton 8, Madison 6

Ortonville 8, Benson 4

Saturday, June 6

St. Cloud 6, Morris 0

Friday, June 5

Morris 7, Clinton 0

Legion Baseball

Monday, June 15

Benson 9, Brandon-Evansville 0

MACCRAY 2, Montevideo 0

Tritown 4, EV-Watkins 3

Cottonwood 1, Sacred Heart 0

Saturday, June 13

Pelican Rapids 11, NL-Spicer 2

Granite Falls 6, BOLD 2

NL-Spicer 7, Hutchinson 6

Granite Falls 6, Cottonwood 2

3RD PLACE:

NL-Spicer 4, BOLD 1

CHAMPIONSHIP:

Pelican Rapids 11, Granite Falls 2

Friday, June 12

BOLD 4, Cottonwood 1

Pelican Rapids 5, Sacred Heart 3

Thursday, June 11

Morris 4, Benson 1

Willmar 8, Hector 1

Litchfield 12, BOLD 2

Kerkhoven 8, EV-Watkins 3

Tritown 13, NL-Spicer 2

Madison 6, Minneota 1

Tuesday, June 9

Detroit Lakes 13, Morris 4

Dassel-Cokato 7, Litchfield 5*

Babe Ruth

Thursday, June 11

Black 4, Gray 3

Red 3, Green 1

Monday, June 8

Black 14, Red 4

Orange 6, Gray 3

Orange 5, Green 2

Little League

Monday, June 8

Mets 15, Brewers 1

Royals 6, Twins 0

Red Sox 12, Tigers 9

Rockies 2, Cardinals 1

Pirates 5, Angels 2

Orioles 5, Cubs 1

Yankees 5, White Sox 4

Tuesday, June 9

Pirates 8, White Sox 4

Tigers 3, Mets 1

Royals 3, Orioles 1

Cardinals 7, Yankees 4

Rockies 15, Brewers 0

Red Sox 13, Cubs 2

Angels 3, Twins 2

VFW Baseball

Saturday, June 13

Willmar I 13, Marshall 1

Sioux Falls 4, WIllmar I 2

Willmar I 1, Cooper 0

Friday, June 12

Willmar I 3, Morris 2

Tuesday, June 9

Morris 11, NL-Spicer 1

Willmar 7, Benson 3

Friday, June 5

Willmar 9, Montevideo 4

Elementary Softball

Thursday, June 11

Willie's 16, Morris Electronics 3

Dairy Queen 8, Sand & Gravel 7

Willie's 14, Sand & Gravel 7

Bank of the West 12, Dairy Queen 3

Wednesday, June 10

Ag Country, Dairy Queen

14U Softball

Monday, June 8

Benson I 17, Benson II 8

Benson I 18, Benson II 4

Minnewaska 14, Wheaton 6

Morris 7, Wheaton 5

Ortonville 9, Minnewaska 8

Morris 11, Ortonville 0

Dawson 13, Montevideo 2

Dawson 11, Montevideo 7

18U Softball

Monday, June 8

Morris 6, C-G-B 1

Morris 4, Benson-Hancock 4

Dawson 11, C-G-B 3

Dawson 8, Benson-Hancock 5

Prep Baseball

STATE TOURNAMENT

CLASS A

Thursday, June 11

@ Chaska/Mini Met

1. Wabasha-Kellogg 10, Chisholm 2

2. NU Cathedral 18, St. Bernard's 7

3. MACCRAY 10, Browerville/EV 2

4. Hawley 4, Northern Freeze 0

@ Chaska Athletic

WINNER'S BRACKET

5. Wabasha-K 11, NU Cathedral 2

6. MACCRAY 7, Hawley 1

@ Mini Met

LOSER'S BRACKET

7. Chisholm 8, St Bernard's 5

8. Browerville/EV 6, N Freeze 3

Friday, June 12

@ Chaska Athletic

CONSOLATION

9. Browerville/EV 9, Chisholm 2

THIRD PLACE

10.NU Cathedral 13, Hawley 1 (5)

CHAMPIONSHIP

11. MACCRAY 3, Wabasha-K 1

CLASS AA

Thursday, June 11

@ Dick Putz/Joe Faber

1. La Crescent 2, SC Cathedral 1

2. DeLaSalle 2, Luverne 0

3. Orono 5, Glencoe-SL 2

4. Fergus Falls 11, Mora 1 (6)

@ Dick Putz

WINNER'S BRACKET

5. La Crescent 4, DeLaSalle 2 (12)

6. Fergus Falls 11, Orono 1 (5)

@ Joe Faber

LOSER'S BRACKET

7. Luverne 8, SC Cathedral 2

8. Mora 7, Glencoe-SL 2

Friday, June 12

@ Dick Putz

CONSOLATION

9. Mora 8, Luverne 2

THIRD PLACE

10. Orono 12, DeLaSalle 2

CHAMPIONSHIP

11. La Crescent 5, Fergus Falls 3

CLASS AAA

Thursday, June 11

@ Dick Siebert/Midway

1. Forest Lake 6, Eagan 2

2. SM-Albertville 2, Eden Prairie 1

3. Stillwater 4, Hopkins 2

4. Centennial 8, Owatonna 4

@ Midway

WINNER'S BRACKET

5. SM-Albertville 5, Forest Lake 0

6. Stillwater 5, Centennial 4

@ Dick Siebert

LOSER'S BRACKET

7. Eden Prairie 6, Eagan 4

8. Owatonna 5, Hopkins 4

Friday, June 12

@ Midway

CONSOLATION

9. Eden Prairie 10, Owatonna 4

THIRD PLACE

10. Centennial 2, Forest Lake 1 (8)

CHAMPIONSHIP

11.SM-Albertville 7, Stillwater 4

Advertisement
news@morrissuntribune.com
Advertisement
Advertisement