Weather Forecast

Close

Error message

Views XML Backend: HTTP response: Service Unavailable. URI: http://search.fccinteractive.com/solr/classifieds/select/?q=pubToDomain:morrissuntribune.com+AND+featured:1&fl=imageArray,datePosted,advertisement,classification,slug,ID,title&start=0&rows=5000&sort=slug%20asc
Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Morris, 56267
Morris Sun Tribune
320-589-4357 customer support
Morris Minnesota 607 Pacific Avenue 56267

Amateur Baseball

Sunday, June 14

Benson 8, Canby 1

Clinton 9, Ortonville 3

Rosen 5, Madison 3

Appleton 3, Dumont 2

Advertisement
Advertisement

Willmar 7, Starbuck 6

Saturday, June 13

Ortonville 17, Canby 5 (8)

Ortonville 14, Appleton 4 (7)

Raymond 11, Rosen 0

Friday, June 12

Dumont 15, Chokio 3

Benson 8, Rosen 7

Legion Baseball

Thursday, June 18

Willmar 9, Elk River 1

EV-Watkins 5, Litchfield 0

Granite Falls 7, Madison 0

Montevideo 5, Sacred Heart 4

Wednesday, June 17

NL-Spicer 9, EV-Watkins 7

Monday, June 15

Benson 9, Brandon-Evansville 0

MACCRAY 2, Montevideo 0

BOLD 8, NL-Spicer 4

Granite Falls 7, Minneota 6

Tritown 4, EV-Watkins 3

Cottonwood 1, Sacred Heart 0

Saturday, June 13

Pelican Rapids 11, NL-Spicer 2

Granite Falls 6, BOLD 2

NL-Spicer 7, Hutchinson 6

Granite Falls 6, Cottonwood 2

3RD PLACE:

NL-Spicer 4, BOLD 1

CHAMPIONSHIP:

Pelican Rapids 11, Granite Falls 2

Friday, June 12

BOLD 4, Cottonwood 1

Pelican Rapids 5, Sacred Heart 3

VFW Baseball

Thursday, June 18

Starbuck 7, Willmar I 4

Wednesday, June 17

Litchfield 6, BIrd Island 3

Tuesday, June 16

Morris 9, Starbuck 1

Saturday, June 13

Willmar I 13, Marshall 1

Sioux Falls 4, WIllmar I 2

Willmar I 1, Cooper 0

Friday, June 12

Willmar I 3, Morris 2

Babe Ruth

Thursday June 18

Red 5, Orange 4

Black 6, Green 5

Monday June 15

Green 6, Grey 4

Grey 11, Red 8

Orange 7, Black 4

Little League

Tuesday, June 16

Tigers 15, Cubs 5

Red Sox 5, Angels 4

Yankees 20, Brewers 4

Rockies 3, Pirates 3

Royals 10, Mets 4

Cardinals 7, Twins 4

Orioles 6, White Sox 4

Monday, June 15

Royals 4, Red Sox 1

Rockies 9, Yankees 0

Angels 5, Orioles 2

White Sox 10, Twins 3

Cubs 11, Mets 10

Tigers 11, Brewers 6

Pirates 5, Cardinals 3

Elementary Softball

Thursday, June 11

Willie's 16, Morris Electronics 3

Dairy Queen 8, Sand & Gravel 7

Willie's 14, Sand & Gravel 7

Bank of the West 12, Dairy Queen 3

Wednesday, June 10

Ag Country, Dairy Queen

14U Softball

Week 1

Benson I 17, Benson II 8

Benson I 18, Benson II 4

Minnewaska 14, Wheaton 6

Morris 7, Wheaton 5

Ortonville 9, Minnewaska 8

Morris 11, Ortonville 0

Dawson 13, Montevideo 2

Dawson 11, Montevideo 7

18U Softball

Week 1

Morris 6, C-G-B 1

Morris 4, Benson-Hancock 4

Dawson 11, C-G-B 3

Dawson 8, Benson-Hancock 5

Girls' Basketball

B-Squad

Week 1

C-G-B 34, Morris Black 8

Montevideo 41, Morris Orange 35

Benson 42, Minnewaska 34

Jr High

Week 1

WCA 58, Hancock 14

Minnewaska 29, Morris Orange 26

Morris Black 46, Hancock 30

Boys' Basketball

B-Squad

Week 1

Benson Maroon 62, Morris Orange 56

Morris White 65, Hancock 34

Morris Black 54, Ortonville 41

Morris Black 57, Benson Gold 56

Jr High

Week 1

Benson Gold 104, Morris Orange 45

WCA 78, Benson Maroon 29

Minnewaska 68, Morris Orange 28

Volleyball

Varsity

Week 1

C-G-B 3, Ortonville 0

C-A 3, Morris Orange 0

Hancock 3, K-M-S 0

Morris Black 2, Lakers 1

Morris Orange 2, Waska 1

B-Squad

Week 1

Minnewaska 2, Morris 1

K-M-S 2, C-G-B 1

Prep Baseball

STATE TOURNAMENT

CLASS A

Thursday, June 11

@ Chaska/Mini Met

1. Wabasha-Kellogg 10, Chisholm 2

2. NU Cathedral 18, St. Bernard's 7

3. MACCRAY 10, Browerville/EV 2

4. Hawley 4, Northern Freeze 0

@ Chaska Athletic

WINNER'S BRACKET

5. Wabasha-K 11, NU Cathedral 2

6. MACCRAY 7, Hawley 1

@ Mini Met

LOSER'S BRACKET

7. Chisholm 8, St Bernard's 5

8. Browerville/EV 6, N Freeze 3

Friday, June 12

@ Chaska Athletic

CONSOLATION

9. Browerville/EV 9, Chisholm 2

THIRD PLACE

10.NU Cathedral 13, Hawley 1 (5)

CHAMPIONSHIP

11. MACCRAY 3, Wabasha-K 1

CLASS AA

Thursday, June 11

@ Dick Putz/Joe Faber

1. La Crescent 2, SC Cathedral 1

2. DeLaSalle 2, Luverne 0

3. Orono 5, Glencoe-SL 2

4. Fergus Falls 11, Mora 1 (6)

@ Dick Putz

WINNER'S BRACKET

5. La Crescent 4, DeLaSalle 2 (12)

6. Fergus Falls 11, Orono 1 (5)

@ Joe Faber

LOSER'S BRACKET

7. Luverne 8, SC Cathedral 2

8. Mora 7, Glencoe-SL 2

Friday, June 12

@ Dick Putz

CONSOLATION

9. Mora 8, Luverne 2

THIRD PLACE

10. Orono 12, DeLaSalle 2

CHAMPIONSHIP

11. La Crescent 5, Fergus Falls 3

CLASS AAA

Thursday, June 11

@ Dick Siebert/Midway

1. Forest Lake 6, Eagan 2

2. SM-Albertville 2, Eden Prairie 1

3. Stillwater 4, Hopkins 2

4. Centennial 8, Owatonna 4

@ Midway

WINNER'S BRACKET

5. SM-Albertville 5, Forest Lake 0

6. Stillwater 5, Centennial 4

@ Dick Siebert

LOSER'S BRACKET

7. Eden Prairie 6, Eagan 4

8. Owatonna 5, Hopkins 4

Friday, June 12

@ Midway

CONSOLATION

9. Eden Prairie 10, Owatonna 4

THIRD PLACE

10. Centennial 2, Forest Lake 1 (8)

CHAMPIONSHIP

11.SM-Albertville 7, Stillwater 4

Advertisement
news@morrissuntribune.com
Advertisement
Advertisement