Advertisement

Scores, Standings, & Schedules

Email

Amateur Baseball

Sunday, July 5

Canby 6, Appleton 0

Saturday, July 4

Benson 11, Morris 2

Rosen 2, Ortonville 0

Advertisement

Friday, July 3

Chokio 9, Morris 4

Dumont 10, Wheaton 2

Benson 5, Appleton 1

Ortonville 11, Canby 4

Wednesday, July 1

Morris 9, Raymond 3

Granite Falls 8, Rosen 0

NL-Spicer 5, Starbuck 3

VFW Baseball

Tuesday, June 30

Madison 3, Morris 0

Alexandria I 19, Ortonville 0

Willmar I 7, Willmar II 2

Montevideo 12, Starbuck 4

Friday, June 26

Morris 17, Montevideo 7

Willmar I 8, Madison 2

NL-Spicer 15, Willmar II 7

Starbuck 13, Ortonville 2

Babe Ruth

Thursday June 25

Red 8, Gray 6

Orange 13, Green 0

Monday June 22

Gray 11, Orange 10

Red 9, Black 5

Green 11, Black 1

Little League

TOURNAMENT

Monday, June 29

1. #9 Cardinals over #8 White Sox

2. #5 Rockies over #12 Twins

3. #4 Yankees over #13 Cubs

4. #3 Red Sox over #14 Brewers

5. #6 Tigers over #11 Orioles

6. #7 Angels over #10 Mets

Tuesday, June 30

7. #1 Pirates over Cardinals

8. Rockies over Yankees

9. Red Sox over Tigers

10. Angels over #2 Royals

11. Orioles over Brewers

12. Cubs over Twins

Monday, July 6

13. Mets vs Yankees

14.White Sox vs Tigers

15. Cardinals vs Orioles

16. Cubs vs Royals

17. Pirates vs Rockies

18. Red Sox vs Angels

Tuesday, July 7

19.Winner 13 vs Winner 15

20. Winner 14 vs Winner 16

23. Winner 17 vs Winner 18

Elementary Softball

TOURNAMENT

Tuesday, July 7 @ UMM

1. Sand & Gravel vs Morris Electronics

2. Bank West vs Dairy Queen

3. Ag Country vs Winner 1

4. Willie's vs Winner 2

Wednesday, July 8 @ Wells

5. Loser 2 vs Loser 3

6. Loser 1 vs Loser 4

7. Winner 3 vs Winner 4

8. Winner 5 vs Winner 6

Thursday, July 9 @ Wells

9. Loser 7 vs Winner 8

10. Winner 7 vs Winner 9

11. Winner 10 vs Loser 10

(if 1st loss)

Thursday, July 2

Ag Country 11, Willie's 8

Sand & Gravel 22, Electronics 12

Bank of the West 9, Dairy Queen 3

Dairy Queen 14, Electronics 11

Wednesday, July 1

Willie's 8, Bank of the West 4

Willie's 15, Dairy Queen 2

Sand & Gravel over Dairy Queen

Sand & Gravel over Ag Country

14U Softball

Week 4

Wheaton 9, Montevideo 5

Montevideo 5, Wheaton 4

B-H II 12, Ortonville 9

Ortonville 11, Dawson 8

B-H I 6, Minnewaska 3

Minnewaska 12, B-H I 2

Morris 15, Dawson 1

Morris 19, B-H II 0

18U Softball

Week 4

Morris 6, Dawson 4

Ortonville 9, Morris 9

Benson-Hancock 6, Dawson 5

Benson-Hancock 11, Ortonville 2

Volleyball

Varsity

Week 3

K-M-S 3, C-A 0

Hancock 3, Waska 0

Hancock 3, C-A 0

K-M-S 2, Morris Black 1

Lakers 3, Morris Orange 0

B-Squad

Week 3

K-M-S 2, Morris 1

C-G-B 3, Minnewaska 0

Girls' Basketball

B-Squad

Week 3

Morris Orange 48, Benson 40

Minnewaska 35, C-G-B 32

Morris Orange 47, Morris Black 14

Jr High

Week 3

Morris Orange 37, Hancock 16

WCA 50, Morris Orange 21

Minnewaska 37, Morris Black 32

Boys' Basketball

B-Squad

Week 3

Minnewaska 58, Morris White 48

Benson Maroon 74, Ortonville 63

Morris Black 89, Hancock 49

Benson Gold 72, Morris Orange 66

Jr High

Week 3

Minnewaska 64, Morris Orange 33

WCA 54, Morris Orange 22

Benson Gold 57, Minnewaska 47

Legion Baseball

Monday, July 6

BOLD 10, Hector 0

Montevideo 6, Minneota 3

Chokio 2, Benson 1

Thursday, July 2

BOLD 6, Redwood Falls 0

Tritown 6, Kerkhoven 2

Paynesville 3, Albany 2

Wednesday, July 1

Glenwood 9, Benson 2

Willmar 13, Eden Valley 3

Tuesday, June 30

Willmar 15, Cold Spring 6

MACCRAY 7, Cottonwood 4

Advertisement
Advertisement
Advertisement